Popis novinek verze 8.2 - Interiéry v pCon.planner 8.4

Návrhy interiérů programem pCon.planner 8.4
Přejít na obsah
Novinky programu pCon.planner 8.2
Vylepšený vektorový export

Ikona povelu přesunuta do záložky Prezentace. Povel slouží pro převod 2D obsahu pracovního okna do vektorového formátu pro další zpracovaní v programu pCon.planner nebo v jiných programech. Na obrázku je ukázka výkresu, kde byl povel použit.
Doplnění 2D obrysu pro 3D modely
Modely zařizovacích prvků doplňovaných do programu pCon.planner 8.2 mohou mít vlastní 2D půdorys, jehož zobrazení se nastavuje samostatným povelem stejně jako zobrazení 3D modelu. Samostatné 2D zobrazení je velice výhodné při tvorbě výkresové dokumentace i při doplňování prvků, které se mohou umisťovat v pracovním okně pouze pomocí svých 2D půdorysů. Jestliže doplněný prvek není připraven pro nastavení zobrazení ve 3D, ani nemá 2D půdorys, je třeba provést nastavení systémové vrstvy pro volbu 3D zobrazení a potom použít nový povel pro tvorbu 2D půdorysu.
Editor pro úpravy obrázků (připravuje se)
Převod vybraného objektu přes schránku
Firma Microsoft doplnila u posledních verzí kancelářských programů Office 2019 vkládání 3D modelů do dokumentů. 3D modely můžete vkládat z online knihovny nebo ze souborů na pevném disku. Nejrychlejší způsob je ale přes schránku programu pCon.planner, kam byla tato nová funkce doplněna jako novinka verze 8.2.
Program pCon.planner 8.4
Návrat na obsah