Popis novinek verze 8.4 - Interiéry v pCon.planner 8.4

Návrhy interiérů programem pCon.planner 8.4
Přejít na obsah
Novinky programu pCon.planner 8.4
Hlavními novinkami je zvýraznění obrysů aktivního objektu ve všech pracovních oknech a možnost doplňovat jako osvětlovací objekty fotometrická data ve formátu EULUMNDAT se základní knihovny v programu nebo z disku přes Prohlížeč médií.
Zvýraznění aktivního objektu
Ke zvýraznění aktivního vybraného objektu dochází ve všech pracovních oknech a ve všech nastavených dynamických zobrazovacích režimech. Barva zvýraznění se nastaví v dialogu Nastavit zobrazení, který se otevře po klepnutí na ovládací prvek vpravo dole v záložce Pohled.
Použití světel s fotometrickými daty a jejich import
Skutečně výraznou novinkou jsou nové světelné zdroje s fotometrickými daty, které zcela přesně simulují rozložení svítivosti světelného zdroje ve všech směrech přesně podle fotometrických dat v mezinárodním formátu EULUMNDAT. Do hlavního ovládacího panelu byla doplněna ikona Světlo, po jejíž aktivaci se otevře dialogové okno, ve kterém jsou nahoře ikony původních světel a dále jsou zobrazeny křivky svítivosti několika nejpoužívanějších světel.
Soubory s fotometrickými daty o svítidlech se mohou přmo nahrávat do projektu z Prohlížeče médií. Tata data poskytují všichni výrobci svítidel. Jestliže výrobce svítidel poskytuje i 3D modely svítidel, potom je možné doplnit i příslušné svítidlo a nastavit jeho povrch jako lehce vyzařující, aby bylo vidět ve vizualizaci.
Program pCon.planner 8.4
Návrat na obsah