Import PDF výkresu - Podpora NBL Landscape Designer 2020

Podpora programu NBL Landscape Designer 2020
Přejít na obsah

Import PDF výkresu

Pracovní postupy
Při začátku nového projektu je užitečné použít dostupné podklady. Častým podkladem je výkres ve formátu PDF. Při importu PDF výkresu se výkres zobrazí jako obrázek na terénu a nelze jej potom efektivně využít při doplňování objektů do projektu, neboť nelze využít přichytávání při doplňování objektů do projektu.
Při převodu výkresů do formátu PDF umí některé CAD programy doplnit do PDF souboru výkres ve vektorové formě. Tyto PDF soubory lze potom zpětně převést na vektorový výkres. Jedním z programů, který dokáže importovat PDF soubory jako vektorový výkres, je volný program pCon.planner, o kterém je zmínka na stránce týkající se importu 3D modelů.
Kompletní pracovní postup je na videu. Program pCon.planner umí importovat PDF soubory jako výkresy, ale při ukládání do formátu DWG nelze použít běžný povel pro uložení souboru, protože výkres obsahuje informace doplněné programem pCon.planner a nefunguje potom import do programu NBL Landscape Designer. Je třeba použít vektorový export se záložky Prezentace a při záznamu zvolit formát DWG. Správné měřítko se potom nastavuje během importu DWG souboru programem NBL Landscape Designer.
Podpora programu NBL Landscape Designer 2020
Návrat na obsah