Základní pracovní prostředí - Interiéry v pCon.planner 8.8

Návrhy interiérů programem pCon.planner 8.9
Přejít na obsah
Pracovní prostředí programu je velice jednoduché a přehledné, na obrázku je pracovní prostředí po prvním spuštění programu
Pracovní prostředí programu si může každý uživatel přizpůsobit tak, aby se mu s programem co nejlépe pracovalo. Základní nastavení pracovního prostředí spočívá v nastavení pouze dvou pracovních oken a v zavření panelu vlastností. Při prvním spuštění programu po instalaci se otevře okno se třemi online záložkami firmy EasternGraphics - informace o novinkách verze 8.2 programu, poslední verze firemního blogu a úvod knihovny objektů pCon.catalog.
Pro ukládání projektů i 3D prvků na místní disk a pro jejich nahrávání z místního disku je třeba nastavit Prohlížeč médií.
Prohlížeč médií je panel pro nahrávání a ukládání souborů na pevném disku. Těmito soubory jsou projekty, 3D modely, materiály a obrázky. Nahrávání a ukládání souborů probíhá běžným přetažením myší kromě ukládání projektů, kde se musí použít povel Uložit jako. Při nahrávání projektů je třeba provést přetažení do horního okraje nástrojové lišty.
Pracovní prostředí programu při profesionální tvorbě návrhů a vizualizací
Klávesové zkratky programu pCon.planner

Pro rychlejší ovládání programu slouží klávesové zkratky, kdy uživatel stisknutím jedné nebo více kláves provede okamžitě povel, ktrý by jinak musel hledat v záložkách a panelech programu.
Klávesových zkratek je poměrně hodně a zde budou uvedeny pouze ty nejvíce používané. Všechny klávesové zkratky jsou v PDF dokumentu Shortcuts na stránce nápovědy.
Program pCon.planner 8.9
Návrat na obsah