Tvorba 3D modelu - Interiéry v pCon.planner 8.8

Návrhy interiérů programem pCon.planner 8.9
Přejít na obsah
Uživatelé programu pCon.planner 8.7 jsou většinou prodejci kancelářských prvků a program používají pro návrhy kanceláří podle přání zákazníků. Program lze také využívat pro návrhy kancelářských prvků sestavených z desek. Může to být zcela nová řada nábytkových prvků navrhovaná firemním architektem i prvky atypické, které si architekt vymyslel pro své zákazníky a chce je doplnit do modelu interiéru. Pro návrhy samostatných kancelářských prvků byla doplněna nová webová stránka s podrobným popisem, video ukázkami a demonstračními knihovnami kancelářských prvku pro stažení. Další obsah této stránky je věnován tvorbě 3D modelů kanceláří, bytových interiérů a komerčních prostor.
Základem tvorby 3D modelu je vytvoření jedné obdélníkové místnosti s výplňovými prvky
Při tvorbě obdélníkové místnosti stačí klepnout na ikonu povelu pro tvorbu místnosti a zadat dva vnitřní rohové protilehlé body. Pokračuje se doplněním podlahy a výplňových prvků - dveře, okna a skleněná stěn.
Tvorbu 3D modelu výrazně urychlují parametrické prvky


Ikony povelů parametrických prvků jsou přehledně uspořádány podle kategorií v jednom panelu
Nastavení vlastností základních parametrikcých prvků je v jednom okně
Tvorba půdorysu podlaží - stěny a příčky
Základem tvorby všech architektonických projektů je doplnění stěn a příček jednoho podlaží.
Postup tvorby půdorysu podlaží programem pCon.planner 8.1 probíhá zcela stejně jako u všech dalších profesionálních 3D návrhových BIM programů a vyznačuje se jednoduchostí, rychlostí a přesností.
Firemní pracovní postup tvorby základního 3D modelu interiéru
Program pCon.planner 8.9
Návrat na obsah