Základní vlastnosti - Interiéry v pCon.planner 8.8

Návrhy interiérů programem pCon.planner 8.9
Přejít na obsah
Kvalitní profesionální program zdarma
Program pCon.planner 8.8 je zcela vyjímečný program mezi ostatními 3D návrhovými grafickými programy, které mohou uživatelé využívat zdarma. Jednak je program opravdu velice kvalitní a hlavně firma EasternGraphics GmbH doporučuje program využívat i k profesionálním účelům.
Jednoduché pracovní prostředí a jednoduché používání
Program byl navržen pro podporu prodeje kancelářských prvků, které se konfigurují s využitím technologie OFML vyvinuté firmou EasternGraphics, a byl od začátku vývoje určen pro pracovníky prodejen kancelářských prvků, kteří nemají žádné jiné předchozí zkušenosti s jinými 3D grafickými programy. Proto bylo pracovní prostředí programu i jeho ovládání navrženo co nejjednodušší, ale při zachování vysoké užitné hodnoty programu.
Parametrické objekty pro tvorbu základního 3D modelu
Každý program pro návrhy 3D modelů interiérů musí umět rychle vytvářet základní 3D model interiérů, do kterého se potom doplňují 3D modely zařizovacích předmětů. Tvorbu 3D modelu interiérů u programu výrazně usnadňují a urychluji parametrické objekty. Mezi hlavní parametrické objekty patří stěny, výplňové prvky, strop, schodiště. Program je určen hlavně pro návrhy kanceláří a tak se mezi parametrickými objekty objevují i typické prvky zařízení kanceláří jako žaluzie, kazatové stropy s osvětlením a topná tělesa.
Online knihovny 3D zařizovacích prvků a materiálů
U každého programu pro návrhy interiérů jsou důležité knihovny 3D zařizovacích prvků, které má uživatel programu k dispozici. Nedílnou součástí programu jsou dvě online knihovny 3D modelů zařizovacích prvků. První je knihovna pCon.catalog firmy EasternGraphics, ve které jsou hlavně 3D modely kancelářských prvků obchodních partnerů firmy. Druhou knihovnou je 3D Warehouse, což je onine knihovna 3D modelů a materiálů pro uživatele programu SketchUp. Z obou knihoven se vybrané položky doplňují přímo do pracovního okna projektu programu. Důležitou knihovnou je online knihovna materiálů firmy EasternGraphics.
Import a export 3D modelů ve všech běžných formátech
Přestože byl program navržen hlavně pro práci s knihovnami 3D modelů zařizovacích prvků obchodních partnerů firmy EasternGraphics, je doplněn o možnosti importu a exportu 3D modelů ve všech běžně používaných formátech. Někteří uživatelé pracují s programem pouze jako převodníkem 3D modelů.
Tvorba kvalitních statických a dynamických vizualizací
Grafickými výstupy projektů interiérů jsou fotorealistické vizualizace. Program je vybaven řadou nástrojů pro tvorbu fotorealistických vizualicací. Pro rychlou tvorbu vizualizací je možné použít dynamické zobrazení projektu ve fotorealistické kvalitě.
Program lze využít pro kvalitní fotorealistické vizualizace projektů interiérů i exteriérů vytvořených v jiných 3D návrhových programech. Projekty se importují ve všech běžných 3D grafických formátech. Nejvýhodnější jsou formáty SKP a 3DS, protože zachovávají textury materiálů.
Tvorba kvalitní prováděcí výkresové dokumentace
Důležitým výstupem každého 3D programu pro návrhy interiérů jsou 2D výkresy (pohledy, řezy, půdorysy) sloužící jako výkresová dokumentace pro realizaci navrženého projektu interiéru. Progrm je vybaven řadou nástrojů umožňujících tvobu přesných okótovaných výkresů v měřítku.
Online prezentace nástrojem Impress firmy EasternGraphics GmbH
Projekty i jednotlivé 3D modely sestav nebo samostatných zařizovacích prvků je možno pomocí online nástroje Impress převést na online prezentace jako sférická panoramata nebo 3D modely.
Program pCon.planner 8.9
Návrat na obsah