Demonstrační projekty pro vyzkoušení programu Edificius - Podpora BIM

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Demonstrační projekty pro vyzkoušení programu Edificius

Při seznamování s programem Edificius-BIM je vhodné pracovat s již hotovými projekty. Uživatel se tak seznámí se strukturou projektu, jeho editací i s výkresovými, grafickými a video výstupy. Součástí instalace programu je jeden profesionální dokončený projekt střední velikosti, při jehož tvorbě byly nahrávány dílčí pracovní postupy, které jsou k dispozici pro přehrávání i s anglickým komentářem a nahrazují tak vlastně nápovědu nebo uživatelský manuál programu. Tento projekt je vhodný hlavně pro seznámení s tvorbou výkresových a tabulkových výstupů.

Pro výuku základních pracovních postupů, které postupně vedou k dokončení základního 3D modelu v projektu, je vhodnější menší projekt. Proto byl vytvořen nový demonstrační projekt se 3D modelem menšího rodinného domku s přízemím a podkrovím. Postupně se do pracovních postupů budou doplňovat dílčí na sebe navazující pracovní postupy vedoucí k dokončení tohoto projektu. Projekt si mohou zájemci o práci s programem stáhnout a vyzkoušet.

Demonstrační projekt si stáhnete klepnutím na obrázek

Dalším demonstračním projektem pro stažení je firemní projekt firmy ACCA software, který je možné zhlédnout i v některých firemních výukových videích.
Projekt je zajímavý tím, že v přízemí je kompletně zařízen běžnými zařizovacími předměty včetně světel. Lze jej proto využít pro vyzkoušení průchodu v reálném čase i k tvorbě videa průchodu.
Podrobný popis projektu je na firemním blogu BibLus.

Demonstrační projekt si stáhnete klepnutím na obrázek

V projektu bylo vytvořeno demonstrační video prohlížení interiéru otáčením kamery v režimu průchodu v reálném čase a potom byl projekt znovu uložen. Nastavení videa, jaho editaci a převod do AVI souboru na disku si potom může vyzkoušet každý zájemce o program Edificius-BIM, který si projekt stáhne a otevře v programu Edificius-BIM.

Velice názorný způsob prezentace je s využitím navzájem provázaných sférických panoramat. Po spuštění prezentace klepněte v seznamu panoramat na spodní položku Vstup. Ovládání prezentace je velice jednoduché. Klepnutím na informační ikony se zobrazí informační text, klepnutím na ikony přechodu se přejde do příslušného panorama. Vpravo nahoře je ikona pro přechod do celoobrazovkového režimu.

Následující demonstrační model je zajímavý tím, že je podrobně popsán na firemním blogu BibLus

Demonstrační projekt si stáhnete klepnutím na obrázek

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky