Doplnění trávníku, záhonů a rostlin - Podpora NBL Landscape Designer 2023

Podpora programu NBL Landscape Designer 2023
Přejít na obsah

Doplnění trávníku, záhonů a rostlin

Výuka
V celé pracovní oblasti je u nového projektu nastavena textura trávy. Před doplňováním rostlin je třeba zadat plochy trávníků a záhonů.
Doplňování rostlin

Před začátkem doplňování rostlin je třeba se seznámit, jakým způsobem jsou v programu NBL Landscape Designer 2023 CZ zpracovány knihovny rostlin a jak se používají. Všechny knihovny rostlin, 3D objektů a materiálů jsou instalovány na počítači a lze je doplňovat uživatelem do knihoven kromě UltraRes Plants. Rostliny jsou v programu simulovány třemi způsoby:
- průhledné fotorealistické obrázky, které se natáčejí proti pozorovateli a proti kameře
- 3D modely, u nichž se může rovnoměrně měnit velikost a při průchodu nastavit vliv větru
- UltraRes Plants, u nichž se mění struktura modelu podle reálného růstu během nastavení aktuálního věku a nastavuje se i roční období

Při doplňování rostlin je třeba zadávat u každé rostliny aktuální věk. Pro celý projekt lze potom nastavit růst rostlin zadáním doby od aktuálního věku rostlin při tvorbě projektu.
Pro tvorbu osazovacích plánů a technických prováděcích výkresů lze ke každé rostlině doplnit 2D symbol z knihovny symbolů. Tyto symboly se zadávají ke každé rostlině pouze jednou, při dalším doplňování rostlin již budou zobrazeny ve výkresu. Symboly rostlin nelze zadávat ve zkušební verzi programu.

Rostliny se doplňují přímo z náhledů v knihovně rostlin nebo se mohou vyhledat podle jména. Pro urychlení výběru rostlin je možné si nejpoužívanější rostliny uložit do složky Oblíbené.
Všechny rostliny v knihovnách si můžete prohlédnout ve zkušební verzi.
Dokonce můžete ve zkušební verzi rostliny hledat.
Podpora programu NBL Landscape Designer 2023
Návrat na obsah