Sférické panorama - Podpora NBL Landscape Designer 2023

Podpora programu NBL Landscape Designer 2023
Přejít na obsah

Sférické panorama

Postupy 2023
Sférická panoramata umožňují zákazníkovi podrobné prohlížení dokončeného projektu nastavením směru a změny velikosti prohlíženého obrázku ve fotorealistické kvalitě z umístění kamery.
Tvorba sférických panoramat se provádí stejně jako tvorba fotorealistických obrázků z průchodu v reálném čase. Nejlépe je nastavit pohled pro panoramatickou kameru v perspektivě povelem Nastavit pohled z kamery (klávesa V) a po přepnutí do průchodu nastavený pohled nastavit stisknutím klávesy V. Po zavření dialogového okna se již nesmí pohybovat s myší, aby nedošlo ke změně pohledu. Po stisknutí funkční klávesy F5 se otevře dialogové okna pro nastavení velikosti exportovaného obrázku a jako poslední v seznamu velikostí obrázků jsou sférická panorama. Je potřeba je ukládat ve formátu JPG.
Přímé prohlížení sférických panoramat na počítači je možné po instalaci programu FSPViewer.

Sférické panorama je možné přímo publikovat na Facebook jako normální obrázek. Ve sférickém panorama jsou již uloženy informace, podle kterých Facebook pozná, že se jedná o sférické panorama a při zobrazení se automaticky zapne prohlížeč sférických panoramat.

Pro online prohlížení je k dispozici řada volných online programů. Vždy je potřeba převést originální obrázek na online úložiště uživatele nebo online úložiště firmy, jejíž online prohlížeč se používá. Vyzkoušeným online nástrojem využívajícím online úložiště uživatele (OneDrive, DropBox, ...) je Impress firmy EasternGraphics.
Upozornění: Online nástroj Impress firmy EasternGraphics již není pravděpodobně firmou podporován a nefunguje!
Doporučuji online prohlížeč sférických panoramat momento360, který používá i firma NBL Software na své webové stránce
Podpora programu NBL Landscape Designer 2023
Návrat na obsah