Podpora NBL Landscape Designer 2023

Podpora programu NBL Landscape Designer 2023
Přejít na obsah
Obsahem tohoto webu je podpora pro české a slovenské uživatele programu NBL Landscape Designer 2023.
Program NBL Landscape Designer je nejpoužívanější evropský program pro 3D návrhy, výkresy a kalkulace zahrad.
Program vyvíjí od roku 2013 italská firma NBL Software ve spolupráci s americkou firmou Idea Spectrum.
Program je lokalizován a všichni uživatelé mají zajištěno školení, technickou podporu a výhodné ceny nových verzi.
Dne 16. března 2023 byla firmou Idea Spectrum uvolněna nová verze Realtime Landscaping Architect 2023.
Okamžitě začal ve spolupráci s firmou NBL Software překlad do češtiny a dalších evropských jazyků.
První česká verze programu NBL Landscape Designer 2023 CZ byla prezentována dne 31. března 2023 na veletrhu FOR GARDEN 2023.
Dne 21. července 2023 byla dokončena firmou NBL Software česká verze a je možné licenci programu zakoupit, stávající uživatelé programu NBL Landscape Designer si budou moci licenci programu zakoupit za výrazně nižší cenu.

Přehled všech 3D modelů rostlin v knihovnách programu NBL 2023 CZ najdete v nové záložce Knihovny, kde jsou 3D modely (916 rostlin) a UtraRes Plants (1909 rostlin). Do záložky Postupy2023 se postupně doplňují podrobné popisy novinek programu s pracovními postupy.

Od 3. dubna platí nový ceník programu NBL Landscape Designer 2023.
Formulář pro dotazy:


Dne 1. září byla dokončena Beta verze české zkušební verze. Dne 5. září byla dokončeny opravy a doplnění demonstračního projektu. Instalační soubor si můžete stáhnout https://pcdesign.cz/downloads/download_nld_cs_trial_2314.exe
Dne 6. září byla dokončena výuková verze, kterou již využívají některé střední školy.
Sférická panoramata lze prezentovat v řadě online aplikací. V aplikaci https://momento360.com/ lze do prezentace doplňovat více panoramat s mapu.
Prezentaci lze otevřít také klepnutím na odkaz

Na kanálu YouTube jsou již nová videa z nové verze
Kontakt:

Libor Štolc
Na Zástřelu 40
162 00 Praha 6
tel. 724 292 462
email: libor.stolc@pcdesign.cz
Poslední aktualizace 19. dubna 2024
Program NBL Landscape Designer 2023 CZ je program pro komplexní tvorbu návrhů, výkresové prováděcí dokumentace, prezentace a kalkulace zahrad a veřejné zeleně. Jeho nedílnou součástí jsou rozsáhlé knihovny 3D modelů rostlin, 3D modelů reálných výrobků zahradní architektury a reálných materiálů. Pro vzdělávací organizace je k dispozici zdarma výuková verze (NBL 2023 CZ EDU), která je funkčně totožná s plnou verzí NBL 2023 CZ, ale obsahuje na všech mediálních výstupech a na výkresech označení 'Pouze pro výukové účely'.
Základní informace o předchozích verzích programu NBL Landscape Designer najdete na původní webové stránce. Je tam i odkaz na stažení původního tištěného uživatelského manuálu k první verzi programu NBL Landscape Designer 2013 CZ.

Veškeré informace a pracovní postupy uvedené v manuálu platí i pro novou verzi NBL Landscape Designer 2023 CZ
Distribuce a podpora programu NBL Landscape Designer probíhá v Česku i ve Slovenské republice od roku 2013. Předtím několik let probíhala distribuce a podpora české verze programu Realtime Landscaping Architect. Program NBL Landscape Designer je evropskou verzí programu Realtime Landscaping Architect.

Jednou z firem, která program využívá, je firma ZELENÉ KOLO, která spolupracovala na přípravě 26. dílu seriálu Fachmani televize Prima.
Program NBL Landscape Designer 2023 CZ nahrazuje funkce několika samostatných grafických programů, které se při návrzích zahrad běžně používají. Na grafickém výstupu  projektu jsou všechny potřebné informace pro realizaci zahrady včetně fotorealistických vizualizací a přehledů rostlin.
Počet zhlédnutí:
Při instalaci programu NBL Landscape Designer 2023 se instalují i programy NBL Photo Designer 2023 a NBL Photo Editor 2023.

Funkce programu NBL Photo Designer 2023 je názorně vidět na firemním videu, podrobněji je práce s programem NBL Photo Designer popsána na samostatné stránce.

Na spodním obrázku je výsledný obrázek po doplnění do původního obrázku. Další demonstrační ukázky původního a výsledného obrázku najdete na firemní webové stránce.
Podpora programu NBL Landscape Designer 2023
Návrat na obsah